FUTURE FOR FISH

Balığın geleceği demek balık refahı demek. Balık refahının dünyamız üzerindeki etkisinden dolayı, daha yüksek refahın endüstri, çevre ve balıklar için doğru şey olduğuna inanıyoruz.

Balıklar Da Hisseder

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki türlerine göre biçimi değişmekle beraber balıklar da acı veya stres gibi duyguları hissedebilen varlıklardır.

Sayılar Anlatsın

Günümüzde bütün dünyadaki çiftliklerde yetiştirilen balık sayısı yaklaşık 180 milyar. Her yıl, çiftlikte yetiştirilen tüm kara hayvanlarının toplamından yaklaşık 40 kat daha fazla balık tüketilmek üzere öldürülüyor.

Balıkların Geleceği

Balıkların refahına ilişkin geliştirmeler daha sürdürülebilir, insancıl ve dayanıklı bir geleceğe doğru atılan gerekli bir adımdır. Balıkların refahı; biyolojik çeşitliliği, insan sağlığını ve iş sürdürülebilirliğini etkiler.

Future For Fish

NEDEN BALIK?

Dünyada yetiştirilen tavukların dört katı balık yetiştirilmekte ve yaşayan insanların on dört katı balık mevcut. Diğer herhangi bir hayvan grubundan daha fazla balık yetiştirilmekte olduğu anlamına gelmekte.

Su ürünleri üretiminin ülkelere göre dağılımını gözlemlediğimizde ise 2019 yılında 834.662 ton üretim ile Türkiye’nin dünyada 12.sırada yer aldığını görüyoruz. Bu da Türkiye’yi çok önemli bir yere koyuyor.

Son yirmi yılda balık yetiştiriciliğinde standartlar ve uygulamalardaki istikrarlı iyileşmeye rağmen yenilikçi yetiştirme tekniklerinin yanı sıra yeni refah sorunları da ortaya çıktı.

How It Works

NE YAŞADIĞIMI BİLİYOR MUSUN?

Curabitur aliquam leo vel porttitor suscipit. Mauris non sem pellentesque, ultricies lorem sit amet, ornare massa.
1. Cultivate

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

2. Harvest

Mauris tincidunt dui ac mi vestibulum, a malesuada urna eleifend. Aliquam erat volutpat.

3. Deliver

Donec ac ultrices velit. Phasellus facilisis nunc sit amet aliquam elementum. Cras nec molestie justo.

Special Offer

Get 25% off on Your First Basket

Praesent in purus et lectus vulputate placerat ac ut purus. Donec dictum porttitor metus, et elementum ipsum finibus et.

Stay In Contact

Nullam lacinia diam at nisl malesuada, sed porta arcu lobortis. Cras vel augue quis turpis scelerisque placerat vel quis nisi. Pellentesque habitant morbi tristique senectus.

Address

1234 Divi St. #1000, San Francisco, CA 94220

Phone

(255) 352-6258